Top Social

BEST HAIR CARE ROUTINE for damaged hair

Kā viss efektīvāk rūpēties par bojātiem matiem? 
Ikviena no mums, kura gaišina matus, krāso vai kurai mata struktūra nav bieza un spēcīga, bet tik ļoti gribas, lai mati ir izturīgi, spēcīgi, spīdīgi un dzīvi. Šie padomi būs domāti jums.

Matu ķemmēšana, žāvēšana un veidošana atstāj negatīvu iespaidu uz matu izskatu un veselību. Mati tiek bojāti, ja tos negatīvi ietekmē ārēji faktori: krāsošana, ilgviļņi, lokšķēres, pārāk hlorēts ūdens un pārāk ilga uzturēšanās saulē – tas viss atstāj negatīvu iespaidu uz ilgu laiku.
Garu matu gali ir aptuveni 2–4 gadus veci, un tie jau ir daudz savā dzīvē „pieredzējuši”. Tieši tāpēc jums ir jālieto barojoši kondicionieri un matu maskas, lai atjaunotu matiem nepieciešamo mitruma līmeni.
Martā Latvijā tika veiktas matu pārbaudes ar īpašu matu diagnostikas ierīci, nosakot matu bojājuma līmeni. Veicot matu testus 147 Latvijas sievietēm, secināts, ka lielākajai daļai sieviešu ir vidēji bojāti mati – tie ir trausli, lūstoši, matiem raksturīga matu galu šķelšanās un spīduma zudums. Šādiem matiem ieteicams ievērot dažus vienkāršus ikdienas paradumus, lai uzlabotu to stāvokli un izskatu.
Tikai aptuveni 10% gadījumos matu kopšanai pietiek ar šampūna un kondicioniera lietošanu vien – lielākajai daļai ieteicams lietot arī matu masku reizi nedēļā.
Matu kopšana
1.  Svarīga ir pareizā šampūna izvēle. Šampūna uzdevums ir ne tikai attīrīt matus, bet arī mīkstināt galvas ādu. Matus jāatīra šampūnu matos ieklājot 2 reizes. Pirmajā reizē tiek noņemti putekļi un virsējie netīrumi. Otrajā reizē tiek attīrīta galvas āda un pilnībā mats.
2.Matu kondicioniera uzdevums ir mitrināt matus un atjaunot to struktūru, izlīdzināt matu virsmu un padarīt tos vieglāk ķemmējamus, neļaujot tiem sapīties. Nogludinot bojājumus, kondicionieris atjauno matu spīdumu, padara tos pakļāvīgākus un novērš matu elektrizēšanos. Pēc matu mazgāšanas lietojiet kondicionieri bojātiem matiem, tad jūsu matu struktūra tiks aizsargāta un tiem parādīsies veselīgs spīdums. Ikdienā kondicionieri ieteicams uzklāt no matu vidusdaļas līdz galiem, neklājot to uz matu saknēm.
3. svarīgais matu kopšanas produkts – matu maska, ar kuru reizi nedēļā ir nepieciešams palutināt savus matus. Matu maska atjauno matu struktūru no iekšienes, palīdz atjaunot zaudētās lipīdu un proteīnu rezerves – matiem tiek sniegta lielāka aizsardzība. Matu maska ir jāuzklāj uz mitriem matiem, jāļauj tai iedarboties 5-10 minūtes, un tad jāizskalo.
Matu ārstēšana:
Šķiet, ka nav tādas sievietes, kura nesapņotu par veseliem un mirdzošiem matiem, tomēr mūsdienu dzīves trakajā ritmā ir grūti atrast brīvu laiku, lai atjaunojošās procedūras veiktu salonos. Ko lai dara?
Matu ārstēšana nozīmē to, ka jums jālieto speciāli matu līdzekļi, kurus nav jāizskalo. Uz tīriem, izmazgātiem matiem jāuzklāj mitrinoši, barojoši vai matus izlīdzinoši spreji vai serumi.
Lai iegūtu salona efektu mājas apstākļos, es šobrīd apzinīgi lietoju- Schwarzkopf Professional BC bonacure Repair Rescue produktus, kas palielina matu izturību par 25%

Diagnoze: Bojāti, nespodri, novājināti mati.
Līnija: Peptide repair rescue- bojātiem, novājinātiem matiem.
Produktu sastāvs: No ādas kopšanas aizgūta tehnoloģija- peptīdi, pievienoti, lai aizpildītu bojāto korteksu, atjaunotu matu iekšējo struktūru. 
1solis- Attīrīšana, 2 solis- kopšana un 3 solis- noslēgums.
Attīram ar micelāro šampūnu ( 10.80 eur), lietojam kondicionieri (13.30 eur) un vienreiz nedēļā matu masku (18.00 eur). 
Procedūras noslēdz līdzekļi, kas pasargā matu galus no šķelšanās — Repair Rescue Sealed Ends. Šis līdzeklis tiek ieklāts mitros vai sausos matos, netiek izskalots. Hermetizē un baro matu galus, mati netiek pārslogoti. Sastāvdaļas: Cura +, pantenols, silikona eļļas - novērš matu galu lūšanu un šķelšanos. (15.80 eur) un barojošs aizsargājošs serums Nutri-shield serum (visiem matu tipiem) ar dubultuiedarbību, kas aizpilda matu iekšējo struktūru, nogludina un pasargā matus no veidošanas instrumentu radītā karstuma. (22.00 eur).
Te ir uzskaitīti tie līdzekļi, kuri mājas apstākļos palīdzēs iegūt maksimāli veselu matu efektu.
Vēl viens padoms matu kopšanā, kurš būs saistīts ar apkārtējās vides un klimatisko apstākļu kaitīgo iedarbību uz matiem. Vasarā ir ļoti svarīgi aizsargāt mūsu matus no kaitīgajiem UV stariem. Tāpēc, vislabākais veids, kā to izdarīt, būs izmantot galvas segu vai speciālus kosmētiskos līdzekļus. Ziemā arī vajag noslēpt matus zem cepures, lai sals tos nebojātu. Matu kopšanā ir jālieto speciāli līdzekļi, ja jūs atrodaties telpā, kurā ir centrālā apkure.
  Ar matiem jāapietas maigi. Viena no lielākajām kļūdām – pēc mazgāšanas matus kārtīgi sabužināt ar dvieli, lai tie būtu sausi. Tā vietā pēc mazgāšanas aptin mitrus matus ar dvieli un viegli piespied, lai tie paši nosusinās. Arī matu ķemmēšanai jāpieiet ļoti uzmanīgi. Neplēs un nerauj matus, bet gan vieglām kustībām ķemmē tos virzienā no augšas uz leju, sākot ar pašiem galiņiem un ar katru reizi virzoties arvien augstāk. Noteikti neveido frizūras ar uzkasītiem matiem, tas nav ne moderni, ne labi matiem! Matu gofris matus bojā jau pie pašām matu saknēm, arī stingras matu gumijas vai sprādzes traumē matu un tas var nolūzt. Guldas veļu izvēlies no zīda vai satīna, jo smalkāks diedziņš, jo mazāk mati ķersies starp šķiedrām. Starpcitu vari uz nakti matus sapīt vieglā bizē vai izmantot  matu cepurītes, lai pasargātu matus no liekas berzēšanās. :)
Vai Tu lieto karstuma aizsardzības līdzekli matiem? Un varbūt tev ir zināmi kādi vērtīgi padomi, kuri noteikti palīdzēs saglabāt matus skaistus un veselus? Priecāšos, ja padalīsies komentāros! :)

Auto Post Signature