Top Social

URBAN DECAY FULL SPECTRUM


Used Products:

FACE
  • Dior forever foundation 030 mixed with GOSH foundation drops 004
  • Consealed with Bobbi Brown  nr 3 beige foundation stick
  • Lancome Belle de teint liquid glow trio 
  • Bobbi Brown Pink Glow highlighting powder
  • Inglot pressed powder 13
  • Douglas Bronzing powder
EYES
M.A.C pro longwear paint pot - soft ochre ( base)
shades used: alchemy, warning, hatter, blindsaded, sketch, iced, paranoia, jones, goldmine, mean metamorphosis, hundred. :) Pretty much all palette! :)

LIPS

BROWS:
Christian faye - dark brown
L'Oreal Paris - Brow artist designer - dark brunette

LASHES:
Este Lauder sumptious Extreme - exteme black
Lashes - 1/3 lengt INGLOT 89 N


LV: Šodienas grims, košs, jautrs, neikdienišķs un pamanāms. Tāds lūk mēsz būt make-up iznākums, kad ir iespēja spēlēties ar košu, un brīnumaini kvalitatīvu Urban Decay Full Spectrum paleti. Tās kuras lasa manu blogu, seko instagram vai nāk uz meistarklasēm gan zin, gan ir izmēģinājušas visas manas Naked paletes, kuras man ir neaizvietojami palīgi pucējot visas burvīgās dāmas svētkiem. Šī palete jebkuram kosmētikas mīļotājam var kļūt par vienīgo, izcilo palīgu, lai radītu maģiskus darbus, vai jebkuram, kam krāsas ir neatņemama ikdienas un grima daļa, BET tas nenozīmē, ka šī palete nederēs arī jebkuram, kurš sper pirmos soļus krāsaino ēnu pasaulē! :) ES esmu pilnīgi un viennozīmīgi Urban Decay acu ēnu fans! Un noteikti ikvienam iesaku investēt un atļauties kādu no lieliskajām paletēm! 

ENG
Todays make-up look is bright, fun, unordinary and visible. This happens when I have a chance to play with a vivid and super high quality Urban Decay Full Spectrum make-up palette. Those who read my blog, follow my instagram or attends my master classes has tried all of my Urban Decay Naked palletes :) I adore them and can't think how could I make my girls as pretty without the help of these eye shadow palettes. This Full Spectrum palette will be a super good helper as for the begginer as for the pro make-up artist. I'm a huge UD fan, and nobody will regret investing in at least one off the famous eye shadow palettes.

Post Comment
Elīna teica...

Skaisti :) Patīkami ieraudzīt šādu meikapu, kad aiz loga ir tik pelēks, uzreiz uzlabojās noskaņojums :)

Camille Sugar teica...

Nu ļoti skaisti!

Diane Wright teica...

You actually know how to bring a problem to light and make it important. More people really need to read this and understand this side of your story.

Laura Valuta teica...

Paldiessss :) prieks, ka kaut nedaudz priecīgāk :))

Laura Valuta teica...

Paldiessss :))

Laura Valuta teica...

Cik jauki! Prieks, ka patīk :)))

Diane Wright teica...

This page really has all of the information I needed about this subject and didn’t know who to ask.

Diane Wright teica...

I was pretty pleased to discover this great site. I wanted to thank you for ones time due to this wonderful read!! I definitely liked every bit of it and I have you saved to fav to see new information in your web site.

Auto Post Signature