Top Social

[ Hair Care ] greasy hairSorce: http://images.beautyworldnews.com/data/images/full/15296/greasy-hair.jpg


LV: Taukaini mati ir aktuāla problēma daudzām sievietēm. Neliela matu taukošanās ir pavisam normāla parādība ikvienam cilvēkam, taču, ja mati sāk kļūt taukaini pārāk ātri,  ir vērts pārdomāt gan savu veselības stāvokli, gan uzturu, ko ikdienā uzņemam, gan citus paradumus. Dove matu kopšanas produktu kategorijas un Dove zīmola vadītāja Baltijas valstīs Marita Soha (Marit Soha) sniedz 10 noderīgus padomus, kā rūpēties par taukainiem matiem.

Matu taukainības līmeni ietekmē galvas ādas tauku (sebuma) izdalīšanās. Normālos apstākļos sebums ir neaizstājams galvas ādas komponents, kas pasargā ādu no baktērijām un palīdz ādas virskārtā saglabāt normālu pH līmeni. Ja sebums uz galvas ādas ir izveidojies par daudz, mats absorbē vairāk mitruma nekā nepieciešams un kļūst taukains

Kas  ietekmē sebuma pārlieku izdalīšanos uz galvas ādas? Tie var būt vairāki faktori –ģenētiski iemesli, hormonu līmenis, veselības problēmas un pat pārāk bieža matu sukāšana. Iemeslu var būt daudz, bet.

1. Centies mazgāt matus katru otro dienu vai retāk. Ieteicamais laiks ir reizi 2-3 dienās. Mazgājot matus, galvas āda un mati tiek atbrīvoti no liekajām eļļām, taču mazgājot matuspārāk bieži, tiek paātrināta to izdalīšanā 

2. Mazgā matus pēc iespējas agrāk no rīta. Tauku dziedzeri visaktīvāk darbojas tieši naktī, tāpēc pamostoties no rīta, mati būs taukaināki nekā dienas beigās.

3. Mazgā matus remdenā vai aukstā nevis karstā ūdenī. Tāpat kā jebkuru citu, arī taukainumatu īpašniecēm ir ieteicams tos mazgāt remdenā ūdenī, jo karsts ūdens kairina galvas ādu.

4. Matu mazgāšanā kondicionieri izmanto ar mēru – tikai uz matu galiem! Ņemot vērā, ka kondicionieris ir paredzēts, lai kompensētu dabīgās eļļas, no kurām šampūna lietošanas laikā esat atbrīvojušās, kondicionieri ir jālieto mazāk nekā sausu matu īpašniecēm.

5.Izvēlies tādus matu kopšanas līdzekļus, kas nesatur papildu dabīgās eļļas. Šim nolūkam Dove        piedāvā Dove Oxygen & Moisture sērijas matu kopšanas līdzekļus, kuru pamatā ir ar skābekli bagātas sastāvdaļas, kas iesūcas matos, bet nepadara matus smagnējus

6.Centies izvairīties no matu pīšanas, siešanas astē un cepuru valkāšanas.

7. Centies lieki neaiztikt savus matus ar rokām, nevīt tos pirkstos un nebužināt. Aiztiekot matus, tajos nokļūst arī uz rokām esošie netīrumi un taukvielas.

8.Centies izvairīties no matu saskares ar karstumu – taisnošanas, veidošanas un fēnošanas ar karstu gaisuŠis padoms ir aktuāls kā normālu un sausu, tā taukainu matu īpašniecēm.Augstā temperatūrā tauku dziedzeri izdala vairāk dabīgās eļļas nekā mērenā temperatūrā, tādēļ, žāvējot matus, nepārspīlē ar karstumu.

9.Padomā par savu uzturu! Pārliecinies, vai ikdienā uzņem pietiekami daudz B grupasvitamīnu (B2 un B6) - tie regulē sebuma izdalīšanos galvas ādā.  (B2 - graudu apvalki, rupmaize, olas, alus raugs, rauga ekstrakts, kviešu dīgļi, kviešu klijas, sojas pupas, brokoļiolas dzeltenums, siers ) (B6 - spināti, burkāni, puķkāposti, zemenes, tomāti, apelsīni, Kviešu dīgsti un klijas, zaļie lapu dārzeņi, piens, olas) 

10.Dzer ūdeni! Ikdienā atceries izdzert 8 glāzes, jeb 2 l.

Post Comment

Auto Post Signature