Top Social

[ Hair care ] Kā kopt sausus matusSveikas, Sausi mati daudzām sievietēm mēdz sagādāt nopietnas galvassāpes. Bojātu un sausu matu cēloņi var būt daudz un dažādi, taču, lielākoties, tas ir mūsu pašu darbības rezultāts. Aukstajā rudens laikā matiem ir nepieciešama īpaša kopšana, tādēļ matu kopšanas produktu kategorijas un Dove zīmola vadītāja Baltijas valstīs Marita Soha (Marit Soha) sniedz 10 padomus, kā parūpēties par matiem, novērst to sausumu un atgriezt dzīvīgumu.


1. Lieto šampūnu, balzāmu vai kondicionieri un matu masku, kuru sastāvā ir mitrinošas vielas.

2. Lutini savus matus ar eļļām. To izmantošana matu kopšanā tiek uzskatīta par skaistu un veselīgu matu priekšnoteikumu. Aizvien vairāk eļļas tiek izmantotas arī matu kopšanas līdzekļos, īpaši sausu matu atjaunošanā. Piemēram, makadāmijas eļļa, kas ir plaši izmantota skaistumkopšanā, atjauno matu struktūrā esošos dabīgos lipīdus.

3. Mazgā matus, cik bieži nepieciešams un, cik reti vien iespējams. Atceries, ka viens no visbiežāk sastopamajiem matu sausuma iemesliem ir pārāk bieža matu mazgāšana. Tās rezultātā mati zaudē savus dabīgos lipīdus, kas pilda matu aizsargfunkciju.

4. Mazgā matus remdenā ūdenī. Mazgājot matus karstā ūdenī, augstā temperatūra vēl vairāk palielina matu sausumu.

5. Esi maiga pret saviem matiem. Pēc matu mazgāšanas nepārspīlē ar to slaucīšanu. Labāk nosusini tos ar maigu, mitrumu absorbējošu dvieli.

6. Izvēlies piemērotus matu ķemmēšanas instrumentus. Pārliecinies vai matu sukas un ķemmes, kuras lieto ikdienā, ir kvalitatīvas un piemērotas taviem matiem. Sausiem matiem ieteicams izmantot platas matu sukas ar koka sariem.

7. Izvairies no karstuma ietekmes uz matiem. Matu taisnošana, veidošana un arī žāvēšana bojā matus un samazina to mitruma līmeni. Pirms matu apstrādes ar karstumu, lieto matus aizsargājošus produktus. Žāvējot matus ar fēnu, centies izmantot zemākas temperatūras gaisu, kā arī kustini matus, lai mazinātu karstuma efektu.

8. Pasargā matus no aukstuma un vēja. Aukstajā laikā velc cepuri, lakatu vai kā citādi pasargā matus no aukstuma, jo matu apsaldēšana ir ātrākais ceļš uz matu sausumu un bojāšanu.

9. Veic regulāras galvas masāžas. Regulāra galvas masāža stimulē asinsriti un sebuma veidošanos. Sebums, savukārt, pasargā galvas ādu un matus no ūdens zuduma, tāpēc masāža ieteicama tieši sausu matu īpašniekiem. Sebumam mazinoties, mati un galvas āda kļūst sausa, un tas var izraisīt niezi.

10.. Cilvēka fizisko veselību, tostarp arī izskatu, ietekmē uzturā lietotie produkti. Sausu matu cēlonis var būt arī proteīnu trūkums, tāpēc seko līdzi un sabalansē savu uzturu. Neaizmirsti par šķidruma uzņemšanu – dienā tie ir 2 l ūdens.

Jāsaka, ka šī arī man ir bijusi visai noderīga un atsvaidzinoša informācija, jo mani mati vēl joprojām dzīvojas sausuma periodā. Starpcitu varu 100% piekrist, ka matu maskas un eļļas un aizsarglīdzekļi pie matu veidošanas tiešām maina mata stāvokli.  Tapēc rūpēsimies un mīlēsim savus matus, kas ir viena no sievietes skaistākajām rotām :)
Vai jūs pievēršat īpašu uzmanību savu matu kopšanai? Ir kādi triki, kas ir īpaši efektīvi?

Lai jums izdevusies diena,
Ar sveicieniem,
L.
Post Comment

Auto Post Signature